coach4grow.sk

Čo je to KOUČING

Čo je koučing?

Slovo koučing (COACHING) pozná väčšina ľudí skôr z prostredia športu (kouč (COACH) = trenér).

Rovnako ako v športe, aj v bežnom či pracovnom živote sa jedná o spôsob, vďaka ktorému vie klient rozvíjať svoj osobný, pracovný či firemný potenciál.
Vzájomná dôvera vo vzťahu kouča a koučovaného je základom každého úspešného koučingu bez ohľadu na zameranie.
Je dôležité vedieť, že kouč neradí, len aktívne počúva a kladie vhodne cielené otázky. Riešenia alebo rozhodnutia ktoré klient takýmto spôsobom získa sú jeho vlastné.

Každý kouč má vopred dané svoje kompetencie, ktorými sa počas koučingu musí riadiť.
Nejedná sa teda len o bežný rozhovor, ale je to jasne riadený proces. Základom počas procesu je dodržiavanie Etického kódexu.
Každý koučingový rozhovor, ktorý prebehne je (a musí byť) maximálne diskrétny, preto koučovi môžete dôverovať a na stretnutiach sa cítiť bezpečne. To čo počas rozhovoru poviete, zostane len v rámci vzťahu kouč a koučovaný. (Avšak treba brať do úvahu obsah uzavretej zmluvy a príslušné zákony, napríklad ak si koučing objedná majiteľ spoločnosti pre svojho zamestnanca, prípadne sa koučovaný rozpovie o trestnej činnosti).

V praxi sa používajú rôzne metódy koučovania, ako napríklad STOP, myšlienkové mapy, GROW …. ako je možné z nášho názvu vyčítať, GROW patrí medzi jednu z našich obľúbených metód.

Koučing vieme využiť takmer v každej oblasti. Napríklad:

Životný koučing (Life coaching) – zameriava sa na všetky oblasti bežného života. Či si potrebujete nájsť a stanoviť vhodné ciele vo Vašom živote, smerovanie, prekonať neľahkú životnú situáciu či len cítite, že potrebujete v živote zmenu, len neviete definovať akú.

Biznis koučing (Business coaching) – je vo svete už štandardom. V našich končinách ho zväčša využívajú veľké spoločnosti, no za posledné roky sa veľmi rýchlo šíri aj u menších firiem, jednotlivých podnikateľov či Startup-ov.

Športový koučing – tento typ koučingu je asi pre väčšinu ľudí najznámejší. Športový koučing je zameraný na prípravu športovca na určitý výkon.

Osobný koučing (Individuálny) – je proces 1:1, ktorý Vám pomôže dosiahnuť Vaše osobné či profesionálne ciele. Osobný (individuálny) koučing je veľmi účinný nástroj pre dosiahnutie osobného či profesionálneho rastu.

Tých oblastí je naozaj veľmi veľa, mohli ste sa stretnúť s názvami ako napríklad: partnerský koučing, mentálny koučing, zdravotný koučing, koučing zameraný na stres, koučing zameraný na vyhorenie ….. a mohli by sme pokračovať.

Ak je koučing robený správne, nájde si uplatnenie azda v každej oblasti nášho života.

Vitajte na stránkach Coach 4 Grow

Našou misiou je pomôcť Vám pri dosahovaní Vašich vízii a cieľov

Koučingovou metódou pomáhame ľuďom hľadať čo najlepšie riešenia pre dosiahnutie ich cieľov v rôznych životných situáciach. Pôsobíme po celom Slovensku, ale predovšetkým v Bratislave a Trnave

Biznis koučing

Začínate s podnikaním, alebo ste riaditeľ veľkej korporácie? Biznis koučing je určený pre každého, kto chce rásť a dosahovať očakávané výsledky.

Tímový koučing

Koučovanie tímov či skupin = spokojní pracovníci zameraní na Váš cieľ sú základom každej zdravej firmy.

Osobný koučing

Hľadáte riešenia či možnosti pre dosiahnutie svojich túžob, cieľov či snov no stále váhate? Individuálny koučing je ideálny práve pre Vás.

0 +

spokojných klientov

0 +

úspešných projektov

0 +

rokov skúseností

0 +

odkoučovaných hodín

OUR BLOG

Latest Blog & Articles

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Nastavíme plán Ideálny práve pre vás

Biznis, Tímový, Individuálny, 1 hodina či 5 hodín …?
Na tom nezáleží, napíšte nám a spolu nájdeme ideálne riešenie práve pre Vás.
Tešíme sa na vás.

Dohoda pri koučingu

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Pripravili sme pre Vás odpovede na najčastejšie otázky

Radi by ste sa dozvedeli viac ? Budeme veľmi radi ak nás bude kontaktovať e-mailom a zašlete nám Vaše otázky. Tu sme pre Vás zhrnuli najčastejšie sa opakujúce otázky.

Najčastejšie sa opakujúca otázka, kedy cítime, že potrebujeme niečo zmeniť, len nevieme ešte presne čo. Nemusíte sa báť, je to úplne bežné. V tomto prípade nám napíšte e-mail, kde pár slovami popíšte Vašu aktuálnu situáciu, zanechajte nám kontakt a budeme Vás kontaktovať. Prvotná konzultácia je zdarma, kde prejdeme možnosti, nastavíme plán a dohodneme termíny riadnych stretnutí. Na začiatku každého koučingového rozhovoru hľadáme cieľ daného stretnutia.

Ste na správnej ceste....už ste sa rozhodli vykonať akciu (hľadať informácie/riešiť situáciu) čím ste spravili prvý krok 🙂